Najmądrzejsza książka o miłości i związkach, jaką kiedykolwiek przeczytałam, czyli jaki jest Twój język miłości

Sama z siebie chyba nigdy nie wpadłabym na pomysł żeby przeczytać tą książkę. Poradnik o miłości? Jakoś tak nie brzmi zachęcająco. I przypuszczam, że nigdy nie zgadlibyście, kto polecił mi właśnie tą pozycję!

Razem z #Narzeczonym słuchamy audiobooków w samochodzie i zazwyczaj wybór pada na finanse, własny biznes albo rozwój osobisty. Dlatego byłam naprawdę zdziwiona, kiedy zaczął namawiać mnie na przeczytanie "5 języków miłości".

Gary Chapman to pastor, który zajmuje się tematyką małżeństw i narzeczeństwa. W 1992 r. napisał swoją pierwszą książkę, która została przetłumaczona na 49 języków.

Wszystko opiera się, na założeniu, że istnieje pięć kategorii, w których można wyrażać miłość i każdy z nas preferuje jeden do dwóch z nich. Tutaj jest to dobrze wytłumaczone:Książka jest naprawdę pouczająca i otwiera oczy na wiele spraw. Uświadomiła mi, że mimo, że lubię słyszeć, że jestem kochana i otrzymywać komplementy to wyrażenia afirmatywne nie są moim "ojczystym" językiem.

Co ciekawe, język który najlepiej rozumiemy jest jednocześnie tym, którego najczęściej używamy. Nie przenosi się to tylko na nasze relacje romantyczne, ale też na te z innymi bliskimi. Po takiej lekturze dużo łatwiej było mi zrozumieć, że moja #Babcia mówi głównie w drobnych przysługach, a #Brat totalnie nie rozumie podarków.

Jednocześnie jest to świetna pozycja dla wszystkich rodziców, bo dzieci też mówią różnymi językami miłości i sposób, w jaki my wybraliśmy okazywanie im uczuć może okazać się dla nich niezrozumiały.

Nawet jeżeli nie przekonałam Was do lektury "5 języków miłości" to polecam w wolnym czasie wypełnić quiz: POLSKOJĘZYCZNY lub ANGIELSKOJĘZYCZNY (tam są też opcje dla dzieci, nastolatków, singli).
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Lemon Ladies , Blogger